USA Wybory Prezydenckie 2020 

W 2019 roku uzyskałam obywatelstwo Amerykańskie, co dało mi możliwość głosowania. Ogromna kontrowersję w środowisku facebook'owym wzbudziło ujawnienie na kogo oddałam swój głos w tegorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Większość, jak nie wszystkie, opnie z jakimi się zderzyłam miały swoje korzenie w mediach. Czy to polskich czy amerykańskich, ale to właśnie z tego miejsca ludzie czerpali "swoje zdanie". Dlaczego "swoje zdanie" piszę w cudzysłowie? Ponieważ powielanie opinii mediów to nie jest posiadanie swojej własnej. Z doświadczenia wiem, że nie ma stacji niestronniczej. Jaki kanał by się nie włączyło to wszystkie grały tę sama melodię. Nawet Fox News, które do tej pory było największą nadzieją ludzi szukających obiektywności tym razem zawiodło.

Warto dodać także, że prawie żadna z osób, które "zaatakowały" mój wybór nigdy nie mieszkały w Stanach (oprócz jednej, krótko i dawno temu), co jeszcze bardziej spłyca wartość tych opinii.

Dlaczego o tym piszę? Po to, abyście zrozumieli, dlaczego ciężko jest rozumować z kimś kto wie wszystko o wszystkim, a sytuacji nie zna ani z własnego doświadczenia ani nawet z własnego "researchu", badań tylko z tego co słyszy w telewizji i na ulicy.

Po pierwsze - Nie będę w tym wpisie oczerniała przeciwnika mojego kandydata ponieważ nie leży to w mojej kulturze.

Po drugie - Nie piszę tego wpisu po to, aby zachęcić dalsze przekrzykiwanie się, ale po to, aby pomóc zrozumieć Wam, dlaczego głosowałam tak jak głosowałam.

Po trzecie - Piszę ten wpis ze względu na bardzo dużą ilość pytań jakie dostałam prywatnie z prośbą o wytłumaczenie i potwierdzenie różnych informacji, jak i podzielenie się swoim punktem widzenia w związku z tym, że od 10 lat mieszkałam w Stanach.

Jak wiecie w USA są dwie główne partie - Republikanie i Demokraci. Republikanie to Ci konserwatywni, a demokraci to Ci liberalni. Ale moi drodzy nie bądźcie myśli, że to porównanie 1:1 z Polską. Konserwatywni ludzie w Stanach często nie dochodzą do skrajności konserwatywności w Polsce. Z kolei liberalność dawno przebiła tą, którą obserwujecie a naszym kraju. Rzecz warta wspomnienia bo tego w mediach może nie usłyszycie.

MOIM zdaniem lepszym kandydatem w tegorocznych wyborach był prezydent Donald Trump.

Nie zamierzam odnosić się do wycinków Jego wypowiedzi przedstawianych na okrągło w mediach, malujących Go jako szowinistę, seksistę, antysemitę, homofoba itp. Są one dla mnie warte tyle co papier toaletowy ;) Czy nie powinien był powiedzieć pewnych z nich? Oczywiście. Czy wiele wyjętych jest z kontekstu? Oczywiście.

Jeśli jest to dla Ciebie ważny argument przeciwko wiedz, że

a) Córka, zięć (blisko z nim współpracujący) i troje wnucząt prezydenta to Żydzi - nie jest więc antysemitą.

b) Sexista i szowinista - Obejrzyj film dokumentalny The Trump I Know

c) homofob - Prezydent Trump wspiera dekryminalizacje homoseksualizmu

OSOBOWOŚĆ kontra WARTOŚCI

Tu Polska bardzo różni się od Stanów. Zarzucono mi, że jeśli idziemy tropem wartości powinnam była głosować na PiS, którego STANOWCZO nie popieram, bo nie przedstawiają oni w ogóle moich wartości! Muzułmańscy ekstremiści także nie popierają aborcji i co z tego? Nie mamy przez to wspólnych wartości!

Donald Trump KOCHA Amerykę i chce tego, co najlepsze dla jej obywateli. Jego wartości nie stoją w rzędzie z tym jak rządzi pan Kaczyński.

Oto lista niektórych obietnic, których dotrzymał w ciągu ostatnich 4 lat swojej prezydentury:

1. Ekonomia i Prace

Prezydent Trump pobudził amerykańską gospodarkę do rekordowego wzrostu, co stworzyło miejsca pracy i zwiększyło pensje dla pracujących Amerykanów.

2. Imigracja

Prezydent Trump bronił amerykańskiej ojczyzny, egzekwując prawa imigracyjne, aby każdy Amerykanin mógł czuć się bezpiecznie w swojej społeczności.

(Tu często pojawia się stwierdzenie, że Trump rozdzierał rodziny na granicy z Meksykiem i pozbawiał dzieci rodziców. a) Klatki na granicy, w których trzyma się ludzi były zbudowane za czasów prezydenta Obamy b) Dzieci były odbierane dorosłym na granicy, owszem, natomiast nie swoim własnym rodzicom a ludziom chcącym nimi handlować)

Ja jestem także imigrantką, legalną i uważam, że jeśli ktoś chce mieszkać w Stanach to powinien przejść przez taki sam proces. Jeśli Hollywood, który tak bardzo neguje wybudowanie ściany przez prezydenta Trumpa, jest przeciwko ochronie własnego kraju i pozwoleniu imigrantom na spływanie do Stanów zewsząd, dlaczego sami maja wybudowane ogromne mury wokół swoich multi-miolionowych posiadłości?

3. Bezpieczeństwo narodowe

Prezydent Trump odbudował amerykańskie wojsko, zmiażdżył ISIS i stawił czoła różnym narodom, aby chronić Amerykę i ich sojuszników.

(Administracja Trumpa wycofała się z wadliwego irańskiego porozumienia nuklearnego Obamy, które ani nie zakończyło nuklearnych ambicji Iranu, ani nie ograniczyło jego destabilizujących działań.)

4. Opieka Zdrowotna

Prezydent Trump uchylił indywidualny mandat Obamacare, rozszerzył wybór planów i zwiększył konkurencję, aby obniżyć koszty dla konsumentów.

(Niektórzy mówią o opiece zdrowotnej dostępnej dla wszystkich za darmo. a) Wielu Amerykanów (co najmniej 50%!) lubi swoje sprywatyzowane szpitale, lekarzy i nie chcieliby wcale przejść na taki system jaki ma Polska. b) Ubezpieczenie darmowe jest dostępne, nazywa się tzw. Stanowym Ubezpieczeniem i mogą z niego korzystać Ci, którzy zarabiają mało, lub wcale.)

5. Programy Społeczne (moim zdaniem najważniejszy punkt!)

Prezydent Trump uznaje cenny dar życia i chroni jego świętość na wszystkich etapach.

W pierwszym tygodniu urzędowania prezydent Trump przywrócił i rozszerzył politykę Meksyku, która uniemożliwiła wykorzystanie pomocy zagranicznej w wysokości 9 miliardów dolarów na finansowanie przemysłu aborcyjnego.

Prezydent Trump zlikwidował fundusze dla agencji ONZ za zmowę z brutalnym programem przymusowej aborcji i sterylizacji w Chinach.

Prezydent Trump współpracował z Kongresem, aby podpisać ustawę uchylającą rozporządzenie Obamy, które zabrania Stanom finansowania dostawców usług aborcyjnych.

Administracja Trumpa opublikowała wytyczne, które obiecują egzekwowanie wymogu Obamacare, zgodnie z którym dolary podatników nie powinny wspierać pokrycia aborcji w planach wymiany.

Podpisał ustawę Congressional Review Act, aby umożliwić stanom ograniczenie finansowania Planned Parenthood Fund - Mordowni nienarodzonych dzieci.

Trump był pierwszym prezydentem, który osobiście uczestniczył w Marszu w obronie życia w Waszyngtonie 24 stycznia 2020 r.

To są ustawy, które jako pierwsze w kolejności będą próbowali odwrócić Joe Biden i Kamala Harris (jeśli faktycznie wygrają wybory!)

6. Wolność religijna

Administracja prezydenta Trumpa wielokrotnie i nieustannie pracowała w obronie wolności religijnej, a jego Departament Sprawiedliwości bronił wolności religijnej w licznych sprawach sądowych, takich jak wspieranie sprawy projektanta ciastek z Kolorado, Jacka Phillipsa w Sądzie Najwyższym (Phillips spotkał się z ogromnymi grzywnami za grzeczną odmowę zaprojektowania tortu z okazji ślubu osób tej samej płci), a także prawo organizacji wyznaniowych do tego, aby nie były zmuszane do zapewniania dostępu do środków poronnych poprzez plany opieki zdrowotnej, unieważniając rozporządzenie Obamacare HHS, które zmusiło je do tego.

Administracja Trumpa posunęła się także naprzód z polityką, która rozszerza ochronę grup religijnych na kampusach uniwersyteckich i grozi obcięciem federalnych funduszy na edukację uczelni, które naruszają zasady wolności słowa.

Publiczne uniwersytety mogą również stracić fundusze, jeśli nie zapewnią religijnym grupom studentów takich samych praw i korzyści, jak innym grupom kampusów, w tym korzystania z obiektów kampusu i dostępu do opłat studenckich. Ten edykt nie dotyczy prywatnych uczelni, które mają większą elastyczność w ograniczaniu mowy na swoich kampusach.

7. PRO-ISRAEL

Najbardziej pro-żydowski, proizraelski prezydent w historii. Prezydentowi udało się pośredniczyć w pierwszym od ćwierćwiecza arabsko-izraelskim porozumieniu pokojowym. Kluczowa obietnica kampanii w 2018 roku również została dotrzymana, kiedy przeniósł ambasadę USA w Izraelu do Jerozolimy i uznał Jerozolimę za stolicę Izraela.

Jednym z kluczowych przykładów była kluczowa akcja prezydenta, polegająca na zerwaniu katastrofalnego porozumienia nuklearnego z Iranem, które zostało zawarte przez administrację Obamy i Bidena. Umowa z Iranem wysłała miliardy dolarów reżimowi terrorystycznemu w Teheranie, jednocześnie pozwalając Iranowi na dalsze potajemne rozwijanie potencjału nuklearnego. Wychodząc z porozumienia z Iranem, prezydent stanął w obronie bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych i kluczowego sojusznika, Izraela, oraz stabilności świata jako całości.

(Takim sojusznikiem dla Izraela nie będzie duet Biden-Harris! JEŚLI faktycznie wygrają wybory!)

Więcej (nie tylko o prezydencie, ale ogólnie informacje z Ameryki) możecie przeczytać w nastepujących (wiarygodnych, sprawdzonych i nielewicowych) źródłach:

1. https://www.promiseskept.com

2. 30 Good Things President Trump Has Done For America

3. https://stream.org

4. https://www.dailywire.com

5. https://www.breitbart.com

Wybory w Stanach (zwłaszcza te!) to nie wybory osobowościowe, ale wybory o to jakie wartości poprze ten kraj, a w wielu przypadkach co za tym idzie, reszta świata. Przeciętny Polak słuchający TVN, TVP, Polsat czy TVN24 może tego nie wiedzieć, ale jestem załamana i zniesmaczona postawą ludzi (w tym i pastorów!), którzy nazywają się chrześcijanami i obsmarowują Prezydenta Trumpa w internetach tymi samymi zarzutami i obelgami, co telewizja, mówiąc do tego - LICZY SIĘ OSOBOWOŚĆ, NIE WARTOŚCI. TO KOLEJNY PIS....Yyy excuse me? PiS tyle zrobil dla świata i Polski co prezydent Donald Trump? I don't think so!

Możecie powiedzieć, że "za bardzo się przejmuję", że to "nie mój kraj". W odpowiedzi na te komentarze powiem tak -

Przejmuję się, bo kocham Amerykę, bo to mój drugi dom. bo to pierwszy dom mojego męża, bo mam tam wielu przyjaciół i rodzinę, bo będziemy tam jeszcze mieszkać, bo być może to tam osadzą się moje dzieci. Jeśli pozwolimy na to, aby wybory były fałszowane to już NIGDY mogą nie wygrać wartości, ale lewicowe kłamstwa, manipulacje i socjalizm, których ja STANOWCZO nie popieram.

Podsumowując - głosowałam na re-elekcję Prezydenta Donalda Trumpa. Jestem z tego dumna i szczerze? Lubie Go jako człowieka chociaż wiem, że potrafi być crazy (kto z nas nie? ;)) Moim zdaniem wybory były sfałszowane (jest na to BARDZO wiele dowodów) i wszystko rozgrywać się będzie w sądzie najwyższym. Póki co NIC nie jest zakończone!

Jeśli wygra Prezydent Trump - SUPER. Jeśli wygra Joe Biden, a bardziej Kamala Harris - potrzebujemy Jezusa bez względu na prezydenta, a w tym wypadku będziemy Go potrzebować o wiele bardziej. ;)

Naszym zadaniem jest, w pokorze, błogosławić rząd, kraj i prezydenta.

Poprzez głosowanie wybieramy kto zasiądzie w owalnym gabinecie, a nie na niebiańskim tronie. Tam bez przerwy, od wieków na wieki króluje Jezus Chrystus!


XoXo

Miriam

Likes

Comments